Оформити замовлення
Є питання?

Прослуховування телефону. Відповіді на актуальні питання.

10.05.2021
Публікації

Прослуховування мобільних телефонів – головне і по суті.

В даний час в ЗМІ темі прослуховування телефонних переговорів приділяється чимало уваги. Причин для появи різного роду публікацій, присвячених цьому питанню багато, і ми в даній статті їх розкривати не будемо. Спробуємо, не вдаючись у технічні та організаційні тонкощі, виділити головне і по суті.

Прослуховування телефонних розмов входить в комплекс негласних слідчих розшукових дій (НСРД). Правом на їх проведення, відповідно до законодавства наділені поліція, СБУ, НАБУ, ДБР і інші державні органи, які проводять оперативно-розшукову діяльність.

Прослуховуючі комплекси є у кожного оператора мобільного зв’язку, на кожній АТС. Їх встановлюють обов’язково і регламентується ст. 39-й закону “Про телекомунікації”.
Незаконним прослуховуванням можуть займатися приватні детективні агентства і служби безпеки в бізнес-структурах. На інтернет-ринку представлені цілі комплекси, які дозволяють прослуховувати абонентів в радіусі до кілометра. Правда, задоволення це далеко не з дешевих – вартість обладнання становить від декількох десятків тисяч доларів до кількох сотень тисяч.

Легенди і реальність.

  1. Спецслужби прослуховують весь ефір. Неправда. Це було б занадто витратна справа. Прослуховуються тільки конкретні телефони.
  2. Апаратура спрацьовує на ключові слова. Правда. Така програма існує – записуються не всі переговори, а тільки уривки розмов, де є шукані слова. Але мова знову ж йде не про всіх у ефірі, а тільки про конкретні телефони.
  3. Смартфони можуть шпигувати за господарями. Правда. І не тільки смартфони, але і останні моделі дорогих телефонів. У них може бути вкладення, яке автоматично прослуховує розмови. У рідкісних випадках така програма може спрацювати навіть у неактивованому телефоні.
  4. Чим простіше телефон, тим простіше слухати. Неправда. У дешевих моделях телефонів можливість реалізувати шпигунські вкладення просто відсутня.
  5. Стаціонарний апарат прослухати простіше, ніж мобільний. Неправда. Для прослуховування стаціонарного телефону мобільний комплекс не підходить. Мобільний телефон можна прослухати за допомогою радіоперехоплення.
  6. Прослушку можна впізнати по перешкодам. Неправда. Дізнатися, що ваш телефон слухають, практично неможливо. Ніяких перешкод чуже вухо не створює. Навпаки, ви дуже чітко чуєте співрозмовника.

Давайте тепер, спираючись на сказане, разом зробимо кілька простих висновків.

  1. Так. Технічно контроль телефонних переговорів можна здійснити практично завжди.
  2. Далеко не всі приватні структури можуть собі дозволити придбання дорогої апаратури перехоплення. Додамо сюди незаконність проведення прослушки такими структурами.
  3. Пробувати самостійно встановити факт прослушки – практично марне заняття.
  4. Для протидії особам, що незаконно використовують комплекси перехоплення, має сенс встановити на свій телефон спеціально розроблені програмні додатки які в якійсь мірі забезпечують захист від прослуховування (наприклад видають власникові інформацію про конфігурацію налаштувань поточного сеансу зв’язку, визначають підставні базові станції і т.п. )

І на останок. Давайте бути реалістами. Хіба усвідомлення існування подібних загроз послужить для кого мотивом для відмови в користуванні послугами мобільного зв’язку?

news
Читайте також
Харківський депутат виявив у машині прослуховування
29.11.2021
Новини
Харківський депутат виявив у машині прослуховування

Депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов виявив у своєму авто сторонній предмет та звернувся до правоохоронців.

Фейкове детективне агентство
23.11.2021
Новини
Фейкова детективна агенція два роки стежила за людьми

Правоохоронці припинили у Києві діяльність фейкової "детективної агенції", яку організував колишній правоохоронець. Про це повідомляють столична прокуратура та СБУ у п'ятницю, 19 листопада.

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення
01.11.2021
Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення