Оформити замовлення
Є питання?

Пошук маячків (GPS трекерів) в автомобілі, або як викрадають «американців»?

10.05.2021
Публікації

Багато хто чув про маячки (GPS трекери), які використовують для пошуку викраденої машини, але мало хто знає, що їх використовують також для викрадення автомобілів.
В якості прикладу можемо навести ситуацію, в якій часто опиняються бажаючі привезти собі з-за кордону престижний автомобіль без пробігу по СНД і заощадити на розмитненні.

Машини зі страхових аукціонів, як правило, купуються зі статусом Salvage, тобто утиль. Це означає, що машина списана і пошкодження в неї такі, що на облік не поставлять ні в США, ні в Канаді через те, що пошкодження, отримані автомобілем в ДТП, не дозволять навіть після ремонту забезпечити необхідний рівень безпеки або екологічних норм.

Але наших покупців це не зупиняє, адже після пільгового розмитнення і ремонту вони в будь-якому випадку отримають машину дешевше на 30-40% від середньоринкової ціни.

Однак є кілька підводних каменів, про які зазвичай забувають згадати.

Камінь перший. Часто такі машини приходять з одним ключем запалювання. Або взагалі без нього.

Замовити викрадачеві ключі під ваш автомобіль у дилера в США буде не складно, адже машина списана і відсутня в законодавчому полі, яке обмежує виготовлення ключів для сторонніх осіб.

Камінь другий. Купити недорогий автомобіль з США, як правило, намагаються люди, у яких обмежена сума грошей на таке авто. Більш того, вони можуть позичати їх у друзів і знайомих. При такому підході система безпеки (сигналізація і іммобілайзер) на цей автомобіль ставиться тільки після виплати всіх боргів, і коли у нового власника з’являться кошти. Зазвичай це відбувається після установки газу, придбання нової гуми та килимків. Весь цей час автомобіль вразливий. Адже на ньому не встановлені протиугінні системи, невідомо скільки ключів в нього було прописано, чи не заблокована можливість запису ключів через інтерфейси виробника.

Часи, коли похмурі бандити переслідували автомобіль нещасливого власника день і ніч, вигадуючи зручний момент для викрадення, давно вже пройшли. І ось тут на сцені з’являється маячок (трекер). Це автономний пристрій з можливістю епізодичного або постійного стеження.

Ховають маячок в радіопрозорих порожнинах і нішах автомобіля на етапі від митниці до оформлення в ТСЦ, тобто тоді, коли до машини є неконтрольований власником доступ. Паралельно дивляться, чи є в ній додаткові протиугінні системи. За можливістю відключають їх або створюють можливість для швидкого відключення в майбутньому.

До проводки автомобіля маячок зазвичай не підключають, роботі систем автомобіля він не заважає. Такі маячки дозволяють запитувати координати автомобіля жертви або відслідковувати її переміщення в реальному часі.

Проаналізувавши графік переміщень власника на комп’ютері, вибравши зручний момент (сон, відрядження тощо.), крадії приходять або з новим ключем або “загубленим”, спокійно їдуть на найближчий пункт розбирання. Адже битих машин приїжджає багато, а запчастин до них ввозиться мало. А маячок встановлюють на нову жертву.

А що ж робити? Запитають власники допоки не викрадених автомобілів.
Перш за все не економити на безпеці! Як мінімум варто перевірити машину на маячки, трекери і підготовку під викрадення. В ідеалі – додати до цього встановлення протиугінної системи. Забезпечте Вашому автомобілю надійну безпеку!

news
Читайте також
Схема установки микрофона со звуководом во внешнюю стену посольства
07.10.2021
Напівпровідникова радіореволюція та її наслідки

Напівпровідникова радіореволюція та її наслідки

14.09.2021
Публікації
Прорив: “Златоуст”, “Сповідь” і “Easy Chair”

Бездротове прослуховування - винахід ендовібратора

26.08.2021
Публікації
Підслуховування в епоху електрики

Історія підслуховування в епоху електрики