Оформити замовлення
Є питання?

Пошук маячків (GPS трекерів) в автомобілі, або як викрадають «американців»?

10.05.2021
Публікації

Багато хто чув про маячки (GPS трекери), які використовують для пошуку викраденої машини, але мало хто знає, що їх використовують також для викрадення автомобілів.
В якості прикладу можемо навести ситуацію, в якій часто опиняються бажаючі привезти собі з-за кордону престижний автомобіль без пробігу по СНД і заощадити на розмитненні.

Машини зі страхових аукціонів, як правило, купуються зі статусом Salvage, тобто утиль. Це означає, що машина списана і пошкодження в неї такі, що на облік не поставлять ні в США, ні в Канаді через те, що пошкодження, отримані автомобілем в ДТП, не дозволять навіть після ремонту забезпечити необхідний рівень безпеки або екологічних норм.

Але наших покупців це не зупиняє, адже після пільгового розмитнення і ремонту вони в будь-якому випадку отримають машину дешевше на 30-40% від середньоринкової ціни.

Однак є кілька підводних каменів, про які зазвичай забувають згадати.

Камінь перший. Часто такі машини приходять з одним ключем запалювання. Або взагалі без нього.

Замовити викрадачеві ключі під ваш автомобіль у дилера в США буде не складно, адже машина списана і відсутня в законодавчому полі, яке обмежує виготовлення ключів для сторонніх осіб.

Камінь другий. Купити недорогий автомобіль з США, як правило, намагаються люди, у яких обмежена сума грошей на таке авто. Більш того, вони можуть позичати їх у друзів і знайомих. При такому підході система безпеки (сигналізація і іммобілайзер) на цей автомобіль ставиться тільки після виплати всіх боргів, і коли у нового власника з’являться кошти. Зазвичай це відбувається після установки газу, придбання нової гуми та килимків. Весь цей час автомобіль вразливий. Адже на ньому не встановлені протиугінні системи, невідомо скільки ключів в нього було прописано, чи не заблокована можливість запису ключів через інтерфейси виробника.

Часи, коли похмурі бандити переслідували автомобіль нещасливого власника день і ніч, вигадуючи зручний момент для викрадення, давно вже пройшли. І ось тут на сцені з’являється маячок (трекер). Це автономний пристрій з можливістю епізодичного або постійного стеження.

Ховають маячок в радіопрозорих порожнинах і нішах автомобіля на етапі від митниці до оформлення в ТСЦ, тобто тоді, коли до машини є неконтрольований власником доступ. Паралельно дивляться, чи є в ній додаткові протиугінні системи. За можливістю відключають їх або створюють можливість для швидкого відключення в майбутньому.

До проводки автомобіля маячок зазвичай не підключають, роботі систем автомобіля він не заважає. Такі маячки дозволяють запитувати координати автомобіля жертви або відслідковувати її переміщення в реальному часі.

Проаналізувавши графік переміщень власника на комп’ютері, вибравши зручний момент (сон, відрядження тощо.), крадії приходять або з новим ключем або “загубленим”, спокійно їдуть на найближчий пункт розбирання. Адже битих машин приїжджає багато, а запчастин до них ввозиться мало. А маячок встановлюють на нову жертву.

А що ж робити? Запитають власники допоки не викрадених автомобілів.
Перш за все не економити на безпеці! Як мінімум варто перевірити машину на маячки, трекери і підготовку під викрадення. В ідеалі – додати до цього встановлення протиугінної системи. Забезпечте Вашому автомобілю надійну безпеку!

news
Читайте також
Харківський депутат виявив у машині прослуховування
29.11.2021
Новини
Харківський депутат виявив у машині прослуховування

Депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов виявив у своєму авто сторонній предмет та звернувся до правоохоронців.

Фейкове детективне агентство
23.11.2021
Новини
Фейкова детективна агенція два роки стежила за людьми

Правоохоронці припинили у Києві діяльність фейкової "детективної агенції", яку організував колишній правоохоронець. Про це повідомляють столична прокуратура та СБУ у п'ятницю, 19 листопада.

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення
01.11.2021
Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення