Оформити замовлення
Є питання?

Перевірка на прослушку приміщень. Послуга, яка набирає популярність.

10.05.2021
Публікації

Інформація в наш час коштує дорого. За певні відомості виплачуються значні суми, присвоюються звання і посади. Недруги і конкуренти, недовірливі родичі і акули пера – далеко не повний перелік тих, кого може зацікавити ваше особисте життя, бізнес і все, що з цим пов’язано.

Для досягнення мети можливі будь-які методи отримання інформації, найпоширеніші з яких – установка прослушки в приміщеннях, транспортних засобах, а також контроль ваших телефонних розмов.

Установка прослушки в приміщенні – один з найбільш доступних варіантів отримання конфіденційної інформації.

Сучасні шпигунські пристрої в певних колах доступні і затребувані. У наш час жучок для прослуховування можна купити на радіоринку або в мережі Інтернет. Вартість – від 200 доларів США. Встановити і користуватися цією “іграшкою” досить не складно. Вбудовані в різні гаджети і предмети інтер’єру приховані мікрофони і відеокамери стають надійним джерелом витоку вашої інформації.

Установка прослушки в офісі.

Місця постійного скупчення людей: місце для куріння, їдальня, туалет – доступні для будь-якого недоброзичливця. Поставити там жучок може навіть стороння людина. Але в таких місцях рідко говорять про секретні справи. Де прослуховуючий пристрій буде корисніше за все? Відмінне місце – бухгалтерія. Через неї проходить вся інформація про фінанси і цінні папери. У ній йде багато ділових розмов і нарад. Бухгалтерія – ласе місце для любителів чужих таємниць. Багато інформації можна вивідати під час виробничої наради, планерки. Відмінне місце – зал для конференцій. Адже там проходять презентації, розповідається про нові товари і стратегії в бізнесі. Збиток в бізнесі від витоку подібної інформації більше, ніж штрафи від податкової або крадіжки матеріальних цінностей зі складу. Але найсвятіше місце – кабінет керівника, боса компанії. І це на руку шпигунам, якщо глава фірми не приділяє значення цьому питанню. Ворог ніколи особисто не запишеться на прийом і не буде клеїти жучок жуйкою під столом. Він буде діяти через посередника – завербує Вашого співробітника або запровадить свою людину під виглядом прибиральниці або кур’єра.

Отже, список основних приміщень, схильних до ризику установки прослушки сформований: кабінет керівника, кімнати заступників, прийомні, зали для нарад, бухгалтерія, кабінет економіста, відділ кадрів.

Установка прослушки в квартирі і будинку.

Звичайно, для отримання всієї інформації про вас, пристрої прослуховування можуть бути встановлені в вашому особистому житлі і автомобілі.

Установку жучків в житло спрощує наявність обслуговуючого персоналу. Особистий шофер, покоївка, садівник, масажист – всі вони можуть бути знаряддям в руках зловмисників. Перевірка будинків і квартир на прослушку рекомендується після покупки нових меблів, ремонту, квартирної крадіжки, візиту сантехніка.

Найбільш ймовірні місця для установки прослушки:

 • меблі,
 • стеля і стіни,
 • сувеніри,
 • елементи інтер’єру,
 • прилади освітлення,
 • вентиляція,
 • електричні прилади.

Як перевірити на прослушку приміщення?

Як знайти прослушку в кабінеті, якщо пристрої для прослуховування мають мініатюрні розміри, заводське виконання надійно маскує їх під нешкідливі предмети, а жучки встановлені в ході ремонтних робіт – взагалі складно знайти самостійно, не зруйнувавши дощенту все приміщення? Професійне виявлення прослушки вимагає використання спеціалізованих комплексів, ціна на найпростіші з яких стартує від 15 тис. доларів. Доступні в продажу портативні прилади для виявлення жучків – не більше ніж засіб для самозаспокоєння. Подібними пристроями можна знайти лише найпростіші радіозакладки з рівнем «ширвжитку» і то – не факт. Гарантоване виявлення можливо виключно професійним обладнанням. Перевірка приміщень на наявність підслуховуючих пристроїв – функція служби безпеки підприємства. Але далеко не всі з них знають, як перевірити приміщення на жучки, а так само не мають спеціального пошукового обладнання. Тому, оптимальним варіантом є залучення для перевірки на прослушку приміщень спеціалізованих компаній , які надають ці послуги професійно.

Що включає в себе перевірка приміщення на прослушку?

Комплексна спеціальна перевірка приміщення і заходи щодо захисту інформації, як правило, включає в себе:

 • Збір та аналіз фактів про можливі канали витоку інформації.
 • Блокування виявлених каналів витоку інформації.
 • Пошук несанкціонованих закладних пристроїв за допомогою спеціального обладнання в тому числі:
 • Перевірка приміщень на наявність прихованих камер.
 • Перевірка і контроль радіоефіру.
 • Пошук нелінійних сигналів.
 • Ретельний візуальний огляд.
 • Обстеження силових ліній і ліній зв’язку.
 • Перевірка електротехніки на наявність прослушки.
 • Складання тех. паспорта приміщення з метою регулярних обстежень об’єкта. У паспорті реєструються всі електроприлади і виходить випромінювання (частота випромінювання).
 • Підготовка технічного завдання щодо забезпечення безпеки приміщення.
 • Підбір і установка спеціального обладнання для блокування шляхів можливого витоку інформації з об’єкта технічними каналами.
 • Складання плану робіт за спеціальним ремонту приміщення, з метою захисту інформації.

УВАГА!

Головним показником успішності цього заходу є дотримання цілковитої секретності. Адже при відсутності абсолютної конфіденційності Ви ризикуєте бути знову ошуканими шахраями, які не упустять можливості скористатися випадком і деактивувати всі прослуховуючі пристрої, а після проведення пошукових робіт, повернуть «жучки» на місце.

Обов’язкові рекомендації:

 • звертаючись до фахівців, ні в якому разі не варто здійснювати дзвінки з приміщення або автомобіля який Ви збираєтеся перевіряти;
 • максимально обмежте кількість людей, обізнаних про Ваші плани. Ідеальний варіант – це тільки Ваше знання про майбутню перевірку;
 • складіть схему приміщень, розташованих на поверсі, попередньо заблокувавши доступ в усі приміщення, що перевіряються і суміжні офіси;
 • по можливості обмежте доступ в серверну кімнату, комутаційні і електрощитові шафи;
 • для офісних приміщень найефективніше призначати перевірку на вихідний день або не робочий час;
 • дата проведення заходу повинна зберігатися в секреті;
 • в разі неможливості приховування від персоналу Вашої компанії перевірки, найкраще піднести це як проведення всіляких ремонтних робіт: прокладка кабелю, перевірка сигналізації або пожежної безпеки і так далі;
 • рекомендується змоделювати проведення важливої ділової зустрічі для того, щоб спровокувати зловмисників до дій.

Для ефективного захисту конфіденційної інформації перевірка приміщень на прослушку повинна проводиться регулярно з рекомендованим інтервалом в 1 місяць.

news
Читайте також
10.05.2021
Публікації
Промислове шпигунство. Міфи і реальність.

Більшість людей чули про таке поняття як промислове шпигунство, але далеко не всі мають чітке уявлення про сутність даного явища, а тим більше про реальні загрози і наслідки його впливу

10.05.2021
Публікації
Як захистити телефон від прослуховування. Прості правила.

Без телефону неможливо уявити життя сучасної людини. Телефон перестав бути звичайним засобом зв’язку

10.05.2021
Публікації
Як захистити себе від прослуховування? Рекомендації.

Згідно зі статтею 32 Конституції України “… не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини”