Оформити замовлення
Є питання?

Перевірка машин і офісів на прослушку (наявність мікрофонів, прихованих відеокамер і трекерів). Навіщо вам це потрібно?

10.05.2021
Публікації

Одним з найбільш доступних варіантів отримання конфіденційної інформації про особисте життя, бізнес інтереси, місця відвідування людини є установка йому прослушки, прихованих відеокамер і трекерів зацікавленими особами. Ними можуть бути Ваші недоброзичливці і конкуренти, родичі і журналісти.
З огляду на те, що більшу частину свого часу ми проводимо в офісі і автомобілі, саме ці місця є найбільш уразливими в плані потенційного знімання інформації, а також найбільш популярними об’єктами перевірки серед наших клієнтів.

Коли мова заходить про перевірку офісу на прослушку, часто виникає питання чи варто перевіряти весь офіс, або досить оглянути лише ділянки, які викликають підозри? Причин скоротити площу перевірки приміщення безліч: від конкретних побоювань за наявність закладних пристроїв в певному місці (наприклад, кабінет керівника, переговорна кімната) до бажання зменшити вартість послуги.

У відповіді на це питання є дві складові:

1) Весь Ваш офіс – це єдиний простір циркуляції інформації. Перевіривши на наявність «жучків» тільки кабінет керівника або переговорну, не можна виключити ймовірність обговорення конфіденційної теми співробітниками в інших приміщеннях;

2) Іноді особливості побудови приміщень дозволяють здійснювати знімання інформації, розмістивши пристрої для підслуховування в сусідніх кімнатах.
Так наскільки ж часто варто перевіряти на наявність прослушки і «жучків» свої робочі приміщення для того, щоб завжди бути впевненим у збереженні особистої інформації і звести ймовірність постановки прослуховуючих пристроїв і засобів контролю місця розташування до нуля?

На наш погляд, це питання нерозривно пов’язаний з рівнем існуючої системи безпеки в компанії, а також з фінансовими витратами на проведення перевірок.

Інформаційна безпека, в частині нашої діяльності, безпосередньо залежить від діючих в компанії системних рішень і комплексного підходу в питанні побудови і функціонування системи безпеки, а саме: кадрового підбору, фінансової, фізичної, IT-безпеки, конкурентної розвідки і т.д.

При високому рівні забезпечення загальної безпеки частота перевірки приміщень та автомобілів, на думку наших фахівців, має становити не менше 4-х разів на рік. Відповідно, чим вище вразливість бізнесу, тим частота перевірочних заходів вище.
Крім перевірки офісів, все більше запитів ми отримуємо з приводу обстеження автомобіля. Чому спостерігається такий активний попит на цю послугу останнім часом? Причин кілька. Після того як в Україні почали вводити локдауни, періодично закривати кафе і ресторани, автомобіль став повноцінним офісом на колесах для більшості людей. Адже саме тут ми стали вести телефонні переговори, обговорювати побутові та бізнес проблеми, зустрічатися з друзями і партнерами. Та й взагалі, порахуйте час, який ми в цілому проводимо в ньому, подорожуючи по країні і стоячи у величезних пробках.

Крім цього, ми обговорюємо багато інформації і відвідуємо місця, про які не варто знати певному колу людей. При цьому ніколи не замислюємося про можливості обладнання зловмисниками автомобіля прихованими пристроями аудіо та відеоконтролю, трекерами.

Коли зриваються вигідні угоди, трапляються сімейні конфлікти, ми починаємо гарячково шукати канали витоку інформації. Згодом емоції вщухають і приходить розуміння того, звідки третім особам стало відомо про ті чи інші події нашого життя. Ми починаємо судорожно шукати фахівців і платити будь-які гроші за локалізацію встановлених засобів контролю.

Щоб не допустити витоку особистої інформації і залишатися господарем ситуації, необхідно завчасно подбати про свою інформаційну безпеку, довіривши її професіоналам.

news
Читайте також
Харківський депутат виявив у машині прослуховування
29.11.2021
Новини
Харківський депутат виявив у машині прослуховування

Депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов виявив у своєму авто сторонній предмет та звернувся до правоохоронців.

Фейкове детективне агентство
23.11.2021
Новини
Фейкова детективна агенція два роки стежила за людьми

Правоохоронці припинили у Києві діяльність фейкової "детективної агенції", яку організував колишній правоохоронець. Про це повідомляють столична прокуратура та СБУ у п'ятницю, 19 листопада.

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення
01.11.2021
Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення