Оформити замовлення
Є питання?

Як визначити прослуховування в автомобілі?

10.05.2021
Публікації

Навіщо прослуховують автомобіль?

Автомобіль – друге за значенням місце для людини, після квартири або будинку. Саме в автомобілі можуть зберігатися різні носії інформації, дублікати ключів і документи. Навіть за кермом ділова людина продовжує працювати, не перериваючи телефонні розмови і важливу переписку. Тому стежити за безпекою машини необхідно також, як і за її справністю.

Прослушка в автомобілі встановлюється з метою отримання найрізноманітнішої інформації:

Ділової інформації. Телефонні переговори і розмови з пасажирами є одним з найбільш ефективних каналів отримання інформації. Досить складно уявити будь-яку людину, робочі справи якого закінчуються рівно о 18:00. Ні, як правило, люди продовжують працювати, навіть перебуваючи в русі. Саме тому багато зловмисників роблять закладки з прослуховуючих пристроїв прямо в салоні автомобіля. Таким чином конкуренти можуть дізнатися про нові проекти або інноваційні розробки. Витік інформації може негативно вплинути на бізнес людини, а іноді і привести до повного краху. Крім конкурентів, існує досить широке коло осіб, яким також може бути цікава інформація про вас, ваших близьких і рідних, роботу, плани, і багато інших речей, які ми часто довіряємо своєму телефону, або живому спілкуванню сідаючи в машину, яку підсвідомо сприймаємо, як захищену зону свого особистого комфорту.

Місця розташування цінних речей, паперів, знімних носіїв з інформацією. В ході поїздки може обговорюватися маса різних питань, пов’язаних з місцем знаходження документів, фінансів, цінних паперів, ювелірних виробів. Немає сенсу описувати ситуації, як цими даними можна скористатися.

Інформації про пересування людини, його планах на найближче майбутнє.
Поширена причина для установки жучка в салоні авто – отримання інформації про місцезнаходження і плануванні дня. У найпростішому випадку з цим завданням можна впоратися за допомогою «маячка», встановленого зовні автомобіля. Якщо зловмисників цікавить докладніша інформація, всередині салону можуть бути встановлені радіомікрофони, приховані камери. Подібна інформація, як правило, збирається при плануванні замахів, крадіжок особистого майна, а також нерідко використовується детективними агентствами в ході відпрацювання різних доручень.

Як знайти жучки в машині?

Пошук жучків в автомобілі підручними засобами

Єдиний метод виявити жучки самостійно, не використовуючи спеціалізовану апаратуру – визначення чужорідного предмету, якого в автомобілі бути не повинно. Теоретично це можливо, якщо ви досконально орієнтуєтеся в комплектації свого автомобіля.
Друга умова – жучки були встановлені поверхнево (без впровадження в корпус будь-якої деталі, або іншим прихованим чином). Але шанси на подібне везіння мінімальні. Навряд чи ви зможете серед сотень блоків електронного оснащення автомобіля визначити «зайвий». І, як правило, закладні пристрої розміщують продумано.

Пошук прослушки за допомогою спеціалізованих портативних приладів

Дешеві засоби прослушки, куплені «з-під поли» на радіоринку, або іншим способом можна виявити за допомогою недорогих портативних детекторів. Прилад вловлює сигнали і шуми, які випромінює передавальний модуль жучка і виразно підтверджує його наявність. Але що робити, якщо встановлені професійні системи прослуховування? Вони можуть знаходиться в режимі «мовчання», накопичувати інформацію, передавати її стисненим пакетом в певний час, або за запитом ззовні. Подібні прилади портативними детекторами визначити неможливо.

Пошук прослушки за допомогою професійних комплексів

Єдиним способом гарантовано виявити жучок в автомобілі є використання багатофункціональних пошукових комплексів. Комплекс дозволяє здійснювати пошук у всіх діапазонах частот, визначати пристрої, що знаходяться в режимі «мовчання», багато іншого. Важливим елементом також є певний алгоритм пошуку, завдяки якому можливе визначення сторонніх закладок і фільтрація їх на тлі безлічі радіоелектронних блоків автомобіля. Разом з тим, використання професійних комплексів можуть собі дозволити тільки спеціалізовані компанії, з огляду на позамежну вартість обладнання.

news
Читайте також
Харківський депутат виявив у машині прослуховування
29.11.2021
Новини
Харківський депутат виявив у машині прослуховування

Депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов виявив у своєму авто сторонній предмет та звернувся до правоохоронців.

Фейкове детективне агентство
23.11.2021
Новини
Фейкова детективна агенція два роки стежила за людьми

Правоохоронці припинили у Києві діяльність фейкової "детективної агенції", яку організував колишній правоохоронець. Про це повідомляють столична прокуратура та СБУ у п'ятницю, 19 листопада.

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення
01.11.2021
Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення