Оформити замовлення
Є питання?

Для чого потрібна перевірка автомобіля на наявність GPS-трекерів і маячків. Приховані загрози

10.05.2021
Публікації

Що таке GPS трекер?

Технологія моніторингу транспорту, людей і вантажів набула широкого розповсюдження у зв’язку із наданням безкоштовного доступу цивільним особам до системи GPS і здешевлення послуг мобільного інтернету.

GPS трекер – це електронний пристрій, який захоплює сигнал від супутників системи глобального позиціонування (GPS, Glonass, Gallileo, Beidou та ін.), обчислює свої географічні координати, запам’ятовує їх і передає через мережі Інтернет або GSM.

Види GPS трекерів

Існують трекери стаціонарної установки і мобільні трекери. Стаціонарні підключаються до джерел зовнішнього живлення, зазвичай це 12В, і встановлюються шляхом підключення до бортової мережі транспортного засобу. Термін роботи таких трекерів необмежений, поки у автомобіля підключений акумулятор і справна бортова мережа.
Мобільні трекери мають власне джерело живлення і термін їх роботи обмежений режимом і ємністю батареї.

Залежно від режиму роботи мобільні трекери поділяються на онлайн трекери і маячки.
Онлайн трекери знаходяться постійно на зв’язку, миттєво реагують на рух автомобіля і передають дані на сервер, на якому можна спостерігати рух автомобіля в режимі реального часу.

Маячки працюють періодично, прокидаючись певну кількість раз на добу, визначають своє поточне місце розташування і відсилають його власнику у вигляді посилання на карту. При активації раз на добу більша частина моделей маячків здатна пропрацювати близько 2х років.

GPS трекер як засіб стеження за об’єктом

У розрізі захисту інформації інтерес представляють мобільні пристрої з автономним живленням, які зловмисник прикріплює до транспортного засобу жертви і відстежує її пересування, графік життя, відвідування інших людей, організацій і т.д.
Популярність трекерів для стеження обумовлена тим, що їх використання дозволяє відмовитись від зовнішньго стеження за об’єктом. Справа ця непроста і якісно її можуть зробити тільки спецслужби, або їх колишні співробітники.

Використання ж трекера дозволяє не витрачати ресурси на стеження і переслідування, а спокійно спостерігати за пересуванням об’єкта на екрані мобільного телефону або комп’ютера.

Слід відмітити вид трекерів, які оснащені вбудованим мікрофоном і можуть як автоматично записувати розмови, так і по сигналу ззовні. Подібний пристрій, встановлений в салоні автомобіля, живиться від бортової мережі і може слухати роками. Якщо трекер встановлював професіонал, то виявити його можна тільки випадково під час певних ремонтних робіт, або при проведенні цілеспрямованих розшукових заходів, спрямованих на виявлення сторонніх пристроїв в автомобілі, активних та сплячих.

Щоб не допустити витоку особистої інформації і залишатися господарем ситуації, необхідно завчасно подбати про свою інформаційну безпеку, періодично перевіряючи свої транспортні засоби на трекери, маячки, а також пристрої аудіо та відеоконтролю.

news
Читайте також
Харківський депутат виявив у машині прослуховування
29.11.2021
Новини
Харківський депутат виявив у машині прослуховування

Депутат Харківської міської ради Юрій Корсунов виявив у своєму авто сторонній предмет та звернувся до правоохоронців.

Фейкове детективне агентство
23.11.2021
Новини
Фейкова детективна агенція два роки стежила за людьми

Правоохоронці припинили у Києві діяльність фейкової "детективної агенції", яку організував колишній правоохоронець. Про це повідомляють столична прокуратура та СБУ у п'ятницю, 19 листопада.

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення
01.11.2021
Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення

Проблеми інформаційної безпеки та їх вирішення