Оформити замовлення
Є питання?

Для чого потрібна перевірка автомобіля на наявність GPS-трекерів і маячків. Приховані загрози

10.05.2021
Публікації

Що таке GPS трекер?

Технологія моніторингу транспорту, людей і вантажів набула широкого розповсюдження у зв’язку із наданням безкоштовного доступу цивільним особам до системи GPS і здешевлення послуг мобільного інтернету.

GPS трекер – це електронний пристрій, який захоплює сигнал від супутників системи глобального позиціонування (GPS, Glonass, Gallileo, Beidou та ін.), обчислює свої географічні координати, запам’ятовує їх і передає через мережі Інтернет або GSM.

Види GPS трекерів

Існують трекери стаціонарної установки і мобільні трекери. Стаціонарні підключаються до джерел зовнішнього живлення, зазвичай це 12В, і встановлюються шляхом підключення до бортової мережі транспортного засобу. Термін роботи таких трекерів необмежений, поки у автомобіля підключений акумулятор і справна бортова мережа.
Мобільні трекери мають власне джерело живлення і термін їх роботи обмежений режимом і ємністю батареї.

Залежно від режиму роботи мобільні трекери поділяються на онлайн трекери і маячки.
Онлайн трекери знаходяться постійно на зв’язку, миттєво реагують на рух автомобіля і передають дані на сервер, на якому можна спостерігати рух автомобіля в режимі реального часу.

Маячки працюють періодично, прокидаючись певну кількість раз на добу, визначають своє поточне місце розташування і відсилають його власнику у вигляді посилання на карту. При активації раз на добу більша частина моделей маячків здатна пропрацювати близько 2х років.

GPS трекер як засіб стеження за об’єктом

У розрізі захисту інформації інтерес представляють мобільні пристрої з автономним живленням, які зловмисник прикріплює до транспортного засобу жертви і відстежує її пересування, графік життя, відвідування інших людей, організацій і т.д.
Популярність трекерів для стеження обумовлена тим, що їх використання дозволяє відмовитись від зовнішньго стеження за об’єктом. Справа ця непроста і якісно її можуть зробити тільки спецслужби, або їх колишні співробітники.

Використання ж трекера дозволяє не витрачати ресурси на стеження і переслідування, а спокійно спостерігати за пересуванням об’єкта на екрані мобільного телефону або комп’ютера.

Слід відмітити вид трекерів, які оснащені вбудованим мікрофоном і можуть як автоматично записувати розмови, так і по сигналу ззовні. Подібний пристрій, встановлений в салоні автомобіля, живиться від бортової мережі і може слухати роками. Якщо трекер встановлював професіонал, то виявити його можна тільки випадково під час певних ремонтних робіт, або при проведенні цілеспрямованих розшукових заходів, спрямованих на виявлення сторонніх пристроїв в автомобілі, активних та сплячих.

Щоб не допустити витоку особистої інформації і залишатися господарем ситуації, необхідно завчасно подбати про свою інформаційну безпеку, періодично перевіряючи свої транспортні засоби на трекери, маячки, а також пристрої аудіо та відеоконтролю.

news
Читайте також
Схема установки микрофона со звуководом во внешнюю стену посольства
07.10.2021
Напівпровідникова радіореволюція та її наслідки

Напівпровідникова радіореволюція та її наслідки

14.09.2021
Публікації
Прорив: “Златоуст”, “Сповідь” і “Easy Chair”

Бездротове прослуховування - винахід ендовібратора

26.08.2021
Публікації
Підслуховування в епоху електрики

Історія підслуховування в епоху електрики